logo ue efs
logo eu

Materiały dotyczące trwającej kampanii edukacyjnej dedykowanej koronawirusowi:

W woj. lubelskim działa osiem oddziałów zakaźnych: dwa w Lublinie oraz po jednym w Biłgoraju, Chełmie, Łukowie, Puławach, Tomaszowie Lubelskim i Białej Podlaskiej.

• SAMODZIELNY PUBLICZNY SZPITAL KLINICZNY NR 1 W LUBLINIE, LUBLIN UL. STASZICA 16
  • SAMODZIELNY PUBLICZNY SZPITAL WOJEWÓDZKI IM. JANA BOŻEGO W LUBLINIE, LUBLIN UL. MIECZYSŁAWA BIERNACKIEGO 9
  • SAMODZIELNY PUBLICZNY WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY W CHEŁMIE, CHEŁM UL. CERAMICZNA 1
  • SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŁUKOWIE, ŁUKÓW UL. DOKTORA ANDRZEJA ROGALIŃSKIEGO 3
  • SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W PUŁAWACH, PUŁAWY UL. JÓZEFA BEMA 1
  • SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W TOMASZOWIE LUBELSKIM, TOMASZÓW LUBELSKI, ALEJE GRUNWALDZKIE 1
  • WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY W BIAŁEJ PODLASKIEJ, BIAŁA PODLASKA UL. TEREBELSKA 57-65
  • ARION SZPITALE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, BIŁGORAJ UL. ZBOŻOWA 22D

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu gdzie występuje
KORONAWIRUS
i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak:
GORĄCZKA, KASZEL, DUSZNOŚĆ I PROBLEMY Z ODDYCHANIEM, to:
bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną
tel. 605 194 800
lub
w przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego – najbliższy oddział

INFOLINIA NFZ W SPRAWIE KORONAWIRUSA – 800 190 590
PAMIĘTAJ !!!

W przypadku kiedy istnieje podejrzenie zakażenia ale nie masz jeszcze objawów pozostań w domu, unikaj kontaktu z innymi osobami aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa. Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniaj TELEFONICZNIE lub innymi metodami zdalnej konsultacji. NIE ZGŁASZAJ SIĘ SAM DO PRZYCHODNI POZ (chyba, że zostaniesz o to poproszony w określonym terminie) ani nie udawaj się do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia gdzie masz się zgłosić i czy jest to potrzebne. Jeden chory pacjent (również Ty) może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni!!!

• Myj często ręce wodą z mydłem lub środkiem odkażającym na bazie alkoholu.
• Unikaj dotykania rękami oczu, nosa i ust.
• Zasłaniaj usta i nos zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką kiedy kaszlesz lub kichasz.
• Nie zbliżaj się do osób chorych.

koronawirus plakat

koronawirus plakat zalecenia

logo fe wer

„Profilaktyka przede wszystkim – wczesne wykrywanie reumatoidalnego zapalenia stawów u osób w wieku aktywności zawodowej w woj. lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i mazowieckim – projekt pilotażowy Kliniki Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie”