W dniu 25 października 2015 r. odbyły się wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z udziałem pacjentów hospitalizowanych w SPSK-4, którym stworzono warunki do uczestnictwa  w tak ważnym wydarzeniu politycznym w naszym kraju. Salę konferencyjną na wysokim parterze budynku głównego udostępniono na siedzibę Obwodowej Komisji Wyborczej- okręg wyborczy nr 16. Z 692 osób uprawnionych do głosowania, ważny głos oddało 245 obywateli. W głosowaniu wzięli udział nie tylko pacjenci  samodzielnie poruszający się, ale również pacjenci  obłożnie chorzy, nie mogący o własnych siłach udać się do siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej. Do tych pacjentów Komisja udała się z tak zwanymi urnami pomocniczymi umożliwiając tym samym złożenie głosu w wyborach zgodnie z obowiązującymi procedurami.