W sobotę 18 września w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się gala „Lubelskie dla Medyków”. Podczas wydarzenia uhonorowani zostali pracownicy ochrony zdrowia z województwa lubelskiego, którzy stali na pierwszej linii frontu walki z pandemią lub byli liderami tzw. projektów covidowych. Wśród nich znalazło się sześcioro pracowników Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie.

Nagrodzeni pracownicy SPSK Nr 4:

Dr n. med. Jan Siwiec z Kliniki Pneumonologii, Onkologii i Alergologii, kierownik tymczasowego Oddziału Izolacyjnego SPSK Nr 4
Lek. Mateusz Łubianka z Klinicznego Oddziału Nefrologii SPSK Nr 4
Lek. Konrad Suswał z Kliniki Pneumonologii, Onkologii i Alergologii SPSK Nr 4
Lek. Borys Łozowski z Klinicznego Oddziału Gastroenterologii SPSK Nr 4
Lek. Dorota Rek ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SPSK Nr 4
Lek. Emil Jędrych z Kliniki Kardiologii SPSK Nr 4

gala1

Materiały prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie

Nagrody w formie Medali Pamiątkowych Województwa Lubelskiego otrzymało w sumie 108 pracowników służb medycznych z Lubelszczyzny i 43 lubelskie placówki medyczne. Wydarzenie otworzył Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, który przekazał słowa wdzięczności lekarzom, dyrektorom szpitali, pielęgniarkom, lekarzom, ratownikom medycznym i wszystkim tym, którzy stanęli do trudnej walki z pandemią wywołaną koronawirusem.

Wydarzenie odbyło się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

gala3

gala2

Materiały prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie

O gali „Lubelskie dla Medyków” w mediach:

Kurier Lubelski | Lubelscy medycy docenieni za walkę z koronawirusem. Zobacz zdjęcia z gali

Radio Lublin | Ponad stu medyków z Lubelskiego odznaczonych za walkę z pandemią [ZDJĘCIA]

Lubelski.pl | Lubelskie dla medyków. Gala w CSK

Dziennik Wschodni | Lubelscy lekarze, ratownicy, pielęgniarki nagrodzeni