Stołówka, sklepy, usługi

Szatnia

Prosimy, by wszystkie osoby odwiedzające pacjentów naszego szpitala przed wejściem na oddziały pozostawiali wierzchnie okrycia w szatni przy głównym wejściu do szpitala.  Pozostałe szatnie rozlokowane są na terenie szpitala tj. w budynku PET, Pneumonologii, przy wejściu do Zakładu Fizjoterapii, przy wejściu do Poradni Specjalistycznych (dawna Poliklinika) oraz na Bloku Operacyjnym. Szatnie są bezpłatne.

Biblioteka

Filia Biblioteki Miejskiej, zaopatrzona w wiele interesujących książek, czynna jest codziennie oprócz weekendów i dni świątecznych. Dla osób leżących bibliotekarka przynosi książki do wyboru na oddziały. Biblioteka prenumeruje też miesięczniki i tygodniki ilustrowane. Informacja o lokalizacji i godzinach otwarcia biblioteki i czytelni dostępne są w tzw. punktach pielęgniarskich w oddziałach.

Stołówka

Stołówa znajduje się w głównym budynku, w środkowej części (strefa 1B) na IV piętrze. Oferuje zestawy obiadowe, własne wyroby garmażeryjne, napoje zimne i gorące. Stołówka pracuje od pon.- pt. w godz. 8:00-15:00, w sob.-niedz. w godz. 12:00-14:00.

Poczta

Placówka Poczty Polskiej znajduje się w glównym budynku szpitala, w jego środkowej części (strefa 1C) na parterze, w korytarzu prowadzącym do Oddziałów: Neurochirurgii i Rehabilitacji. W placówce można nadać listy, paczki i przekazy pieniężne. Placówka działa pn.-czw. w godz. 8:30-14:30, w piątki w godz. 11:00-20:00 z przerwą w godz. 12:00-12:30. Listy do chorych, paczki itp. przychodzą do Kancelarii Szpitala i są niezwłocznie przekazywane adresatom.

Salon Prasowy - Kiosk

Salon prasowy znajduje się w głównym budynku szpitala, na I piętrze, po stronie Klinicznego Oddziału Elektrokardiologii i oddziałów Kardiologii (strefa 3).

Czynny w godz. pon.-piąt. 7-20, sob. 7-19, niedz. 8-18

Bank

Punkt kasowy Banku PEKAO S.A. znajduje się w głównym budynku szpitala, na I piętrze, po stronie Klinicznego Oddziału Elektrokardiologii i oddziałów Kardiologii (strefa 3), w pobliżu salonu prasowego. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00

Bankomat

Bankomat Banku PEKAO S.A. znajduje się w holu głównym w okolicy wejścia do Szpitala (strefa 1, I piętro).

Salony medyczne

Sklepy specjalistyczne zaopatrzenia medycznego znajdują się w dwóch miejscach:

• w holu przy wejściu głównym do szpitala,
  • w korytarzu prowadzącym do sklepu spożywczego "Groszek" na parterze budynku głównego szpitala.

Taxi

Istnieje możliwość zamówienia taksówki za pośrednictwem portierni przy wejściach do szpitala.

Parking

Wjeżdżając na teren szpitala można skorzystać z parkingu, nad którym nadzór sprawuje Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Wjazd na parking jest możliwy poprzez pobranie biletu parkingowego przy wjeździe. Kierowcy mogą uiszczać opłaty przy wyjeździe u pracownika parkingu lub samodzielnie w automacie znajdującym się przed wejściem głównym do szpitala.

Sklep

Na niskim parterze w budynku głównym, naprzeciw budynku oddziału pneumonologii (strefa 2, niski parter) znajduje się sklep spożywczo-przemysłowy "Groszek" czynny w godz. pon.-pt. 7:00-19:00; sob. 8:00-18:00 niedz. 8:00-16:00.

Barek

Barek znajduje się w części podziemnej, w korytarzu między budynkiem głównym szpitala a budynkiem Poradni Specjalistycznych (strefa 6, niski parter). Jest czynny od pon.-pt. w godz. 8:15-14:20. Oferuje własne wyroby garmażeryjne, sałatki, kanapki, pieczywo oraz napoje.

Punkty z kawą

Punkty z kawą na wynos znajdują się w dwóch lokalizacjach:

• w środkowej części holu głównego na I piętrze budynku głównego szpitala (strefa 1, I piętro, wysoki parter),
  • na poziomie wysokiego parteru budynku głównego szpitala, przy poczcie.