Dnia 02.06.2021 r. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie zawarł z Ministrem Zdrowia umowę na udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Zwiększenie bezpieczeństwa SPSK Nr 4 w Lublinie w zakresie gazów medycznych w związku z COVID-19”.

Realizacja inwestycji ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa zaopatrzenia szpitala w tlen i pozostałe gazy medyczne wobec zwiększonego zapotrzebowania oraz zapewnienie ciągłości udzielania świadczeń z zakresu opieki zdrowotnej ze środków publicznych dla mieszkańców województwa lubelskiego.

logo dotacje z budzetu panstwa

Zakres rzeczowy inwestycji:

Roboty budowlano – instalacyjne:

• Dostosowanie pionów P1 i P2 instalacji tlenu oraz pozostałych gazów medycznych, prowadzonych przez wszystkie kondygnacje Szpitala w blokach FNG oraz CMD wraz z przebudową źródeł zasilania instalacji w celu optymalnego wykorzystania jej elementów.
  • Roboty instalacyjne w zakresie prowadzenia rurociągów, wymiany urządzeń i armatury wraz z aparaturą kontrolno- pomiarową, roboty budowlane towarzyszące i odtworzeniowe po pracach instalacyjnych oraz roboty p.poż w zakresie biernej ochrony pożarowej.

Efekty rzeczowe planowanej Inwestycji:

• Dostosowanie pionów instalacji tlenu i gazów medycznych
  • Przebudowa źródeł zasilania instalacji próżni

Efekty medyczne oraz korzyści dla pacjentów:

• Zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów
  • Zapewnienie ciągłości udzielania świadczeń z zakresu opieki zdrowotnej
  • Zwiększenie bezpieczeństwa tlenowego Szpitala
  • Zwiększenie dostępności do tlenoterapii, w tym do tlenoterapii wysokoprzepływowej
  • Stabilizacja ciśnienia tlenu
  • Zapewnienie właściwej wydajności wypływu z punktów poboru gazów medycznych
  • Zwiększenie możliwości adaptacji pomieszczeń do potrzeb tlenoterapii

Rozpoczęcie realizacji inwestycji: II kwartał 2021 r.

Zakończenie realizacji inwestycji: IV kwartał 2021 r.

unijne 10 2021 2MAŁE