Oznaczenie szpitala jest wymieniane w ramach trwających prac termomodernizacyjnych. Zastąpi dawny napis "Państwowy Szpital Kliniczny", który przez 56 lat, aż do marca bieżącego roku znajdował się nad wejściem głównym do budynku SPSK Nr 4. Nowe, podświetlane nocą litery będą przedstawiać nazwę szpitala, która funkcjonuje od 1998 roku - „Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4”.

 

Podświetlane litery

Białe litery o wysokości niemal 70 centymetrów i głębokości 14 centymetrów są wykonane z profilu aluminiowego dedykowanego produkcji podświetlanych konstrukcji. Są umieszczone na stelażu z instalacją elektryczną, która została zamontowana jeszcze przed ociepleniem ściany. Front liter stanowi matowa pleksa rozpraszająca światło LED. Całość jest odporna na warunki atmosferyczne. 

 

Prace związane z nowym oznaczeniem szpitala mają się zakończyć w ciągu kilku dni. To jedno z kilku zadań, które realizuje dla Szpitala wykonawca zewnętrzny. Nowy napis widnieje już na budynku Poradni Specjalistycznych. W kolejnych tygodniach elementy oznakowania zewnętrznego pojawią się nad wjazdem dla karetek przy Izbie Przyjęć Planowych, na froncie budynku CMD, nad wejściami do Izby Przyjęć Ginekologiczno-Położniczej i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ponadto pojawią się nowe "witacze" na drogach dojazdowych do szpitala oraz tablica informacyjna przy Poradniach Specjalistycznych.

 

HS8A4382

Fot. Łukasz Głaczkowski

 

ff

Fot. Łukasz Głaczkowski

 

HS8A4402

Fot. Łukasz Głaczkowski

 

HS8A4381

Fot. Łukasz Głaczkowski