Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie został wytypowany przez Wojewodę Lubelskiego jako jednostka, w której może zostać utworzone Centrum Urazowe.

Projekt określony został jako; „Modernizacja i doposażenie SPSK Nr 4 w Lublinie w celu utworzenia Centrum Urazowego” i obejmuje sowim zakresem zarówno prace modernizacyjne pomieszczeń jak również zakup wysokospecjalistycznej aparatury medycznej.

Całkowita wartość Projektu to kwota: 11 243 000 zł. która stanowi w 100% wydatki kwalifikowalne, z czego 85% wydatków stanowi dofinansowanie z EFRR natomiast na 15% wartości SPSK Nr 4 otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia na pokrycie tak zwanego wkładu własnego.

Bezpośrednim materialnym efektem realizacji niniejszego przedsięwzięcia będzie przeprowadzenie modernizacji pomieszczeń Kliniki Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej, Kliniki Ortopedii i Traumatologii oraz zakup aparatury medycznej, wyposażenia oraz ucyfrowienie radiologii na potrzeby zorganizowania Centrum Urazowego.

W dniu 21 stycznia 2011r. Szpital podpisał umowę na dofinansowanie projektu, który ma być zrealizowany do 31.12.2012r.