Miło nam poinformować, że Olga Kalinowska, pielęgniarka ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SPSK Nr 4 została laureatką ósmej edycji plebiscytu "Kobieta na Medal" organizowanego przez lubelski oddział Gazety Wyborczej.

 

Olga Kalinowska pracuje w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym już sześć lat. O swojej pracy opowiada na łamach Gazety Wyborczej:

 

 – Marzyłam o pracy pielęgniarki, właśnie na szpitalnym oddziale ratunkowym. Dlaczego? Bo ta praca daje masę satysfakcji, także całą furę adrenaliny. Możemy pomagać pacjentom znajdującym się często w najcięższych przypadkach medycznych, możemy wciąż się uczyć. Tej pracy nie zamieniłabym na żadną inną. Jestem szczęśliwa, bo robię to, co lubię – opowiada Olga Kalinowska.

 

Jednak prawdziwym wyzwaniem była praca na oddziale podczas pandemii.  – To była zupełnie inna rzeczywistość. Na nasz oddział mogli trafić tylko pacjenci, ich rodziny musiały zostać na zewnątrz. To było całkiem nowe wyzwanie. Staliśmy się jedynym łącznikiem między pacjentem a rodziną, często zrozpaczoną, zdruzgotaną tym wszystkim, co się wydarzyło - zaznacza pielęgniarka. 

Celem plebiscytu organizowanego przez Gazetę Wyborczą w Lublinie jest nagrodzenie pań odnoszących sukcesy w biznesie, nauce, sporcie, działające w samorządzie terytorialnym, zajmujących się wolontariatem czy kwestiami społecznymi lub kreujących lubelską kulturę. 

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie lublin.wyborcza.pl