Miło nam poinformować, że prof. Konrad Rejdak, kierownik Kliniki Neurologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 znalazł się w rankingu 100 najbardziej wpływowych osób polskiej medycyny opublikowanym przez "Puls Medycyny".

 

rejdak

Prof. Konrad Rejdak (Fot. Alina Pospischil)

 

Ranking przygotowywany jest przez "Puls Medycyny" co roku. Tworzą go eksperci z dziedziny medycyny. W tegorocznej, dziewiętnastej już edycji prof. Konrad Rejdak znalazł się na wysokiej, dwudziestej piątej pozycji. Wpływ na to miała bardzo dobra ocena osiągnięć, dokonań, reputacji zawodowej, wpływów w środowisku oraz siły publicznego oddziaływania wybitnego lubelskiego neurologa.

 

Prof. Rejdak jest kierownikiem Kliniki Neurologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie neurologii w województwie lubelskim i prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Zasiada w Panelu Naukowym Europejskiej Akademii Neurologii. Jest beneficjentem wielomilionowych grantów, które otrzymał na przeprowadzenie badań dotyczących m.in. skuteczności kladrybiny w leczeniu miastenii czy zastosowania amantadyny w leczeniu Covid-19 i zapobieganiu powikłaniom związanym z zakażeniem.

Pełna lista wyróżnionych osób znajduje się na stronie pulsmedycyny.pl

 

Media o sukcesie prof. Konrada Rejdaka:

Gazeta Wyborcza | Prof. Konrad Rejdak w rankingu 100 najbardziej wpływowych osób polskiej medycyny

Radio Lublin | Prof. Konrad Rejdak i prof. Krzysztof Tomasiewicz wśród stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie