W środę 10 marca został zdemontowany napis "Państwowy Szpital Kliniczny", który od 56 lat znajdował się nad wejściem głównym do budynku Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4. Napis zostanie wymieniony przy okazji trwających prac termomodernizacyjnych. Nowy będzie przedstawiał nazwę szpitala, która funkcjonuje od 1998 roku - „Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4”.

 

Szpital przy ul. Jaczewskiego powstał w 1964 roku i przez lata funkcjonował jako Państwowy Szpital Kliniczny. W 1998 roku decyzją ówczesnego ministra zdrowia Wojciecha Maksymowicza został przekształcony w Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4.

- 56 lat jego działalności to bardzo długi okres wypełniony przebogatą historią ludzi, którzy tu pracowali, ale też pacjentów, którzy byli u nas leczeni - mówi Dyrektor Naczelny SPSK Nr 4 dr n. med. Radosław Starownik. 

 

- Dziś dochodzi do historycznego momentu,w którym żegnamy się z pewnym reliktem przeszłości. Zdejmowane są litery, które przez 56 lat witały naszych pacjentów i pracowników - dodaje dr n. med. Radosław Starownik..

 

Napis składał się z 15-kilogramowych liter solidnie przytwierdzonych do ściany na kotwie rurowej. Został zdemontowany przy okazji przebudowy głównego wejścia do budynku szpitala, który obecnie przechodzi termomodernizację. Usunięte litery zostaną zachowane i wykorzystane - powstanie z nich "witacz", czyli konstrukcja witająca kierowców przy wjeździe do szpitala.

 

55 Łukasz Głaczkowski

Fot. Łukasz Głaczkowski

 

111 Alina Pospischil

Fot. Alina Pospischil

 

33 Łukasz Głaczkowski

Fot. Łukasz Głaczkowski

 

44 Łukasz Głaczkowski

Fot. Łukasz Głaczkowski

 

22 Łukasz Głaczkowski

Fot. Łukasz Głaczkowski