Jedno na dziesięcioro dzieci jest wcześniakiem. Światowy Dzień Wcześniaka obchodzony jest 17. listopada każdego roku na całym świecie. Tego dnia na kolor fioletowy podświetlane są gmachy, szpitale, instytucje, symbolem wcześniaków są również dekoracje w postaci maleńkich fioletowych skarpetek. Zwykle organizowane są również różne spotkania i konferencje dla rodziców wcześniaków.

Z powodu pandemii COVID-19 w tym roku jest to wyjątkowo trudne święto dla rodziców wcześniaków, którzy nie mogą normalnie odwiedzać swoich pociech w szpitalach, nie mogą być przy nich tak, jakby chcieli, często oglądają dzieci tylko na zdjęciach przesyłanych przez personel. To także duże wyzwanie dla personelu medycznego, który empatycznie i z dużym zaangażowaniem podchodzi do każdych narodzin, ale do tych przedwczesnych z dodatkową uwagą, ponieważ wcześniaki od pierwszych chwil życia wymagają szczególnego wsparcia.
Z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej nie odbędą się coroczne obchody Dnia Wcześniaka w SPSK 4. Przypominamy na zdjęciach dawne spotkania w naszym Szpitalu z tej okazji, a wszystkim Wcześniakom oraz ich Rodzicom życzymy zdrowia, optymizmu i uśmiechu każdego dnia!

 

Dzień Wcześniaka 2020 Dzień Wcześniaka 2020 Dzień Wcześniaka 2020 Dzień Wcześniaka 2020