W dniach 25 – 27 października w obiektach Targów Lublin S.A. odbędzie się pierwsza edycja Lubelskich Spotkań Seniorów LubSenior. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie objął patronat naukowy nad tym wydarzeniem.

Serdecznie zapraszamy do strefy bezpłatnych badań i porad medycznych, których w ramach wydarzenia będą udzielać lekarze SPSK-4. W piątek odbędą się konsultacje specjalistów z zakresu endokrynologii (godz. 10.00 - 13.30), a tuż po nich – w zakresie reumatologii (godz. 13:30 - 17.00).

W tym dniu z myślą o uczestnikach przygotowaliśmy również specjalny punkt informacyjno – edukacyjny: profilaktyka osteoporozy i reumatoidalnego zapalenia stawów, prowadzony przez Katarzynę Wilczyńską-Brelik oraz Katarzynę Bublewicz-Guzy z Zespołu ds. Środków Zewnętrznych SPSK-4 w Lublinie. Poza tym odbędą się również konsultacje z Anną Chitryń, specjalistą edukatorem do spraw diabetologii, która opowie, jak zapobiegać cukrzycy.

Z kolei w sobotę i niedzielę będzie można zasięgnąć porad lekarskich z zakresu kardiologii (godz. 10.00 - 13.30) oraz ortopedii (godz. 13.30-17.00). Dodatkowo 27 października w godz. 10.00-12.00 zapraszamy na konsultacje dietetyczne prowadzone przez Małgorzatę Jankowską, Kierownika Działu Żywienia i Dietetyki SPSK-4 w Lublinie.

Zapisy do strefy bezpłatnych badań i porad medycznych będą prowadzone na miejscu od 25 października przez organizatora – Targi Lublin S.A. Ilość miejsc jest ograniczona, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń odbywających się w ramach Lubelskich Spotkań Seniorów LubSenior jest dostępny na stronie: 

http://www.lubsenior.pl/pl/133/program_wydarzen