Szpital, włączając się w obchody 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, zaprasza 10 maja br. na „Dzień Zdrowia z Funduszami Europejskimi w SPSK Nr 4 w Lublinie”.

Spotkanie, które odbędzie się w godzinach 9.00-13.00 w hallu głównym szpitala na I piętrze adresowane jest do wszystkich osób, które chcą dowiedzieć się jak zmieniał się szpital dzięki wsparciu finansowemu UE i budżetu państwa. Dodatkowo będzie możliwość uzyskania informacji nt. bezpłatnego udziału w projektach dotyczących profilaktyki reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS), depresji poporodowej czy osteoporozy, które aktualnie są realizowane w SPSK Nr 4.

Osoby uskarżające się na dolegliwości reumatyczne ( w wieku 18-65 lat) będą mogły wykonać krótkie testy przesiewowe, których pozytywny wynik może sugerować wczesne RZS. Zainteresowani dowiedzą się w jaki sposób można skorzystać z bezpłatnych wizyt u specjalisty w ramach w projektu oraz będą mogli skonsultować swoje dolegliwości u reumatologa.

Z kolei na kobiety w ciąży oraz te, które niedawno urodziły dziecko (do roku po urodzeniu), jak również ich bliskich będzie czekał psycholog, udzielający porad w kontekście depresji poporodowej i umiejętności przejścia przez ten trudny dla kobiety czas. Młode mamy będą mogły wypełnić formularz ryzyka wystąpienia depresji poporodowej oraz dowiedzą się jak skorzystać z bezpłatnej pomocy w ramach projektu. Zgodnie z zasadą, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć i odnosząc się do tytułu projektu „Zdrowe kości do starości”, kobiety w wieku 50-70 lat uzyskają informacje nt. bezpłatnej diagnostyki osteoporozy.

Akcji towarzyszyć będzie możliwość wykonania pomiaru ciśnienia tętniczego, oznaczenia poziomu cukru we krwi oraz skorzystania z porad dietetyka. Na gości czekają drobne niespodzianki.

 

Zapraszamy!