Rok 2021 był dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie czasem innowacyjnych działań i modernizacji. Personel placówki przeprowadzał nowoczesne zabiegi, brał udział w szkoleniach, współpracował z zagranicznymi ośrodkami i organizował wiele wydarzeń profilaktycznych. Dzięki aspiracjom i pracy zespołu SPSK Nr 4 szpital otrzymał kilka ważnych wyróżnień. Najważniejsze wydarzenia zostały podsumowane w poniższej grafice.

Największe i najstarsze polskie wydawnictwo medyczne – PZWL w ostatnim czasie wydało serię publikacji z zakresu kardiologii, których redaktorem naukowym jest prof. dr hab. n. med. Andrzej Wysokiński, kierownik Kliniki Kardiologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie.

Na imię mają Martynka, Iga i Gabrysia. Dwie z nich to niemal identyczne blondynki. Trzecia z nich się wyróżnia - Martynka jest brunetką. Dziewczynki urodziły się w przeddzień Światowego Dnia Wcześniaka, obchodzonego przez Oddział Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka SPSK Nr 4 każdego roku, 17 listopada.

Zakończone zostały prace budowlane związane z termomodernizacją budynku głównego i budynku Poradni Specjalistycznych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie. To historyczny dla SPSK Nr 4 moment, gdyż jest to pierwsza tak istotna modernizacja kompleksu budynków szpitala od jego wybudowania w 1964 roku.

Poznajcie zespół Klinicznego Oddziału Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych SPSK Nr 4. Dlaczego endokrynologia to pasja ich życia? Jakie jest ich najważniejsze wspomnienie z 20 lat funkcjonowania oddziału? Jaki jest ich ulubiony hormon? Na wszystkie te pytania odpowiada film zrealizowany z okazji Jubileuszu 20-lecia istnienia oddziału.

Przez całą środę 8 grudnia w serwisach informacyjnych radia RMF FM będzie można usłyszeć specjalistów Klinicznego Oddziału Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych. Dr n. med. Monika Lenart-Lipińska, dr n. med. Ewa Kiszczak-Bochyńska i dr n. med. Grzegorz Rudzki opowiedzą o przyczynach i leczeniu chorób endokrynologicznych, wpływu otyłości na zdrowie czy zapotrzebowaniu organizmu na witaminę D.

Robot da Vinci umożliwia precyzyjne wykonanie skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Jest szczególnie przydatny w operacjach dotyczących trudno dostępnych miejsc organizmu. Za pomocą systemu da Vinci na całym świecie wykonano już 8,5 mln operacji. Specjaliści Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie czynią starania, aby dołączyć do grona lekarzy z kwalifikacjami pracy przy użyciu nowoczesnego robota.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej realizuje zadanie „Program badań w kierunku wykrywania raka płuca”. Program polega na wykonywaniu badań niskodawkowej tomografii komputerowej w populacji osób wysokiego ryzyka zachorowania na raka płuca.

15 listopada 2021 roku na głównym holu SPSK 4 ul. Jaczewskiego 8 odbyła się akcja profilaktyczna związana z obchodami Światowego Dnia Cukrzycy.

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie urodziły się trojaczki. Narodziły miały miejsce w przeddzień Światowego Dnia Wcześniaka, obchodzonego przez Oddział Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka SPSK Nr 4 każdego roku, 17 listopada.