Mając na uwadze poprawę sytuacji epidemiologicznej, a także istotę i wagę wsparcia rodzącej kobiety przez najbliższe osoby, w SPSK Nr 4 uruchomiona została możliwość odbywania porodów rodzinnych.

Dnia 02.06.2021 r. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie zawarł z Ministrem Zdrowia umowę na udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Zwiększenie bezpieczeństwa SPSK Nr 4 w Lublinie w zakresie gazów medycznych w związku z COVID-19”.

Realizacja inwestycji ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa zaopatrzenia szpitala w tlen i pozostałe gazy medyczne wobec zwiększonego zapotrzebowania oraz zapewnienie ciągłości udzielania świadczeń z zakresu opieki zdrowotnej ze środków publicznych dla mieszkańców województwa lubelskiego.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie bierze udział w programie „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” mającym na celu edukację w temacie zdrowia psychicznego. W ramach akcji zapraszamy do skorzystania z programu bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej dla osób, które chorują lub chorowały na nowotwór, ich bliskich, a także osób zdrowych zainteresowanym profilaktyką onkologiczno-psychologiczną.

Logo projektu "Dostępność Plus"

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie jest grantobiorcą projektu pn. Dostępność Plus dla Zdrowia, który finansowany jest z Funduszy Europejskich. Nasz Szpital otrzymał grant w wysokości 2 000 000 zł na poprawę dostępności świadczeń dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Zapraszamy do udziału w Tygodniu Walki z Akromegalią w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4. W ramach wydarzenia w czwartek 15 lipca w godzinach 8.30 - 14.30 uruchomiona zostanie infolinia dla osób z akromegalią lub jej objawami. Pod numerem: (81) 724 42 74 lekarz specjalista będzie udzielał informacji oraz odpowiadał na pytania zainteresowanych. Natomiast w tygodniu od 19 do 23 lipca każdy pacjent ze skierowaniem w kierunku rozpoznania akromegalii lub też podejrzewający u siebie akromegalię będzie przyjmowany preferencyjnie w Poradni Endokrynologicznej SPSK Nr 4.

Zapraszamy lekarzy, pracowników medycznych oraz inne zainteresowane osoby do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowo-szkoleniowej „Postępy w leczeniu raka płuca na podstawie ASCO 2021”. Wydarzenie odbędzie się online, dziś (30 czerwca 2021 roku) o godzinie 18.

8 czerwca, w Światowy Dzień Guza Mózgu Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 zaprasza do bezpłatnych konsultacji pacjentów zainteresowanych Systemem Terapii NanoTherm. W godzinach 9-16 na Państwa pytania pod numerem telefonu +48 781 887 223 czekać będą specjaliści SPSK Nr 4.

Nieprawidłowe nawyki żywieniowe, zbyt mała aktywność fizyczna i siedzący tryb życia dzieci prowadzą w konsekwencji do chorób takich jak: cukrzyca typu 2, nadciśnienie, zaburzenia widzenia i niektóre nowotwory.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie znalazł się w gronie 21 placówek medycznych nagrodzonych przez Ministra Zdrowia. Nagroda w wysokości 1 milion złotych za wysoką aktywnością donacyjną SPSK Nr 4 zostanie przeznaczona na zakupu sprzętu i aparatury medycznej dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Masz problemy ze stawami? Dokuczają ci bóle, obrzęki, sztywność?