logo szpitala
POCZTA   logo bip

mpi   tuv2018   akredytacyja2018

logo ue efs
logo eu

 

W ramach projektu przewidziano następujące działania, obejmujące zarówno personel medyczny, jak i pacjentów uskarżających się na dolegliwości reumatyczne:

  • Szkolenia z warsztatami (dwudniowe) dla lekarzy z zakresu aspektów RZS, badania układu ruchu i wykorzystania narzędzi przesiewowych – 8 grup po 20 osób;
  • Szkolenie e-learningowe dla lekarzy;
  • Szkolenia (jednodniowe) dla pielęgniarek z zakresu aspektów RZS – 7 grup po 20 osób;
  • Platforma współpracy – narzędzie służące rozwojowi opieki koordynowanej i wymianie informacji pomiędzy POZ a OWD w zakresie badań przesiewowych (harmonogramy wizyt pacjentów, wyniki badań laboratoryjnych, informacje zwrotne od lekarzy reumatologów, materiały edukacyjne nt. RZS dla pacjentów).
  • Badania przesiewowe pacjentów w ramach POZ - lekarze wytypują osoby z obrzękiem przynajmniej 1 stawu, trwającym min. 3 tygodnie i nie będącym wynikiem urazu, zlecą podstawowe badania krwi i dokonają ich analizy, a w przypadku podejrzenia RZS przekierują pacjentów do Ośrodka Wczesnej Diagnostyki w Lublinie (OWD), do specjalisty reumatologa; z wizyt w POZ skorzysta 2360 pacjentów;
  • Akcje edukacyjne w postaci spotkań grupowych dla pacjentów, obejmujące aspekty medyczne, wsparcie psychologa i doradcy zawodowego – 4 spotkania po 100 osób.

 

 

 

 

 

 .

logo fe wer

„Profilaktyka przede wszystkim – wczesne wykrywanie reumatoidalnego zapalenia stawów u osób w wieku aktywności zawodowej w woj. lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i mazowieckim – projekt pilotażowy Kliniki Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie”

ww rzs tr

DJ-MegaMenu

Back to top

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika.