• Pacjent który został skierowany do leczenia planowego w szpitalu powinien zabrać ze sobą: osobiste przybory toaletowe, sztućce, piżamę lub koszulę nocną, szlafrok, ręcznik, bieliznę i pantofle/kapcie.
  • W przypadku przyjęcia do szpitala w stanie nagły, (zagrożenie zdrowia i życia); wyżej wymienione rzeczy osobiste powinny zostać dostarczone pacjentowi przez rodzinę lub opiekuna faktycznego.
  • Pacjent powinien oddać odzież i obuwie wyjściowe do przechowania w szpitalnym depozycie ubrań.
  • Pieniądze i przedmioty wartościowe pacjent może złożyć w depozycie szpitala i otrzymać je za pokwitowaniem w dniu wypisu. Szpital nie odpowiada za przedmioty wartościowe i pieniądze zatrzymane przez pacjenta, nie przekazane do depozytu.
  • Telefony komórkowe, komputery przenośne i inny sprzęt elektroniczny mogą być używane w salach chorych przez pacjentów wyłącznie za zezwoleniem ordynatora lub jego zastępcy, ponieważ takie urządzenia mogą zakłócić pracę elektronicznego sprzętu medycznego.

Przewodnik Pacjenta 2019, SPSK nr 4 w Lublinie