logo szpitala
POCZTA   logo bip

mpi   tuv2018   akredytacyja2018

Asseco BUSINESS SOLUTIONS przekazało szpitalowi specjalistyczny sprzęt medyczny

logo asseco business solutions W imieniu własnym oraz wszystkich pracowników Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie pragnę złożyć wyrazy podziękowania Szanownemu Panu Wojciechowi Barczentewiczowi Prezezowi Zarządu Asseco BUSINESS SOLUTION

Czytaj więcej-->

ZAPROSZENIE NA WEBINAR - LECZENIE GUZÓW MÓZGU SYSTEMEM TERAPII Nanotherm - DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ

webinar polski

webinar angielski

W związku z organizacją webinaru przez SPSK Nr4, firmę MagForce oraz fundację ALIVIA w dniu 8.06.2020 z okazji Swiatowego Dnia Guza Mózgu, dla pacjentów oraz zainteresowanych lekarzy zarówno z Polski jak i zagranicy, zapraszamy do rejestracji na to wydarzenie.

REJESTRACJA DLA JĘZYKA POLSKIEGO I ANGIELSKIEGO     >>>>>>>>

Pomoc proste

Tele-Poradnia Oddziału Onkologii Klinicznej i Chemioterapii SPSK4

Rejestracja do Poradni Onkologicznej (Tele-porady bez obecności pacjenta) pod numerem 81 72 44 350.

Profesor Konrad Rejdak - ordynator oddziału neurologii w Samodzielnym Szpitalu Numer 4 w Lublinie przypomina, że udar mózgu dotyka co roku w Polsce nawet 80 tysięcy osób. Skala zjawiska jest więc ogromna - mówi specjalista. 

- Potęgują je choroby współistniejące, ale my sami swoim działaniem przyczyniamy się do podwyższenia wystąpienia u nas udaru mózgu - wyjaśnia profesor Konrad Rejadak: - Migotanie przedsionków to wręcz plaga. Ale też cukrzyca, tryb życia, stres, palenie papierosów i nadużywanie alkoholu. Nie wolno tego bagatelizować i myśleć, że na to jest jeszcze czas i udar nas nie dotyczy. Niestety - dotyczy.

Udary mogą dotyczyć osób nawet 40-letnich. Prawidłowa dieta, aktywny tryb życia, rzucenie palenia z pewnością pomogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru. 29 października przypada Światowy Dzień Udaru Mózgu.

Źródło : 
https://radio.lublin.pl/news/prof-konrad-rejdak-o-udarze-mozgu-skala-zjawiska-jest-ogromna

loading...
loading...

Back to top

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika.