logo szpitala
POCZTA   logo bip

mpi   tuv2018   akredytacyja2018

Asseco BUSINESS SOLUTIONS przekazało szpitalowi specjalistyczny sprzęt medyczny

logo asseco business solutions W imieniu własnym oraz wszystkich pracowników Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie pragnę złożyć wyrazy podziękowania Szanownemu Panu Wojciechowi Barczentewiczowi Prezezowi Zarządu Asseco BUSINESS SOLUTION

Czytaj więcej-->

ZAPROSZENIE NA WEBINAR - LECZENIE GUZÓW MÓZGU SYSTEMEM TERAPII Nanotherm - DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ

webinar polski

webinar angielski

W związku z organizacją webinaru przez SPSK Nr4, firmę MagForce oraz fundację ALIVIA w dniu 8.06.2020 z okazji Swiatowego Dnia Guza Mózgu, dla pacjentów oraz zainteresowanych lekarzy zarówno z Polski jak i zagranicy, zapraszamy do rejestracji na to wydarzenie.

REJESTRACJA DLA JĘZYKA POLSKIEGO I ANGIELSKIEGO     >>>>>>>>

Pomoc proste

Tele-Poradnia Oddziału Onkologii Klinicznej i Chemioterapii SPSK4

Rejestracja do Poradni Onkologicznej (Tele-porady bez obecności pacjenta) pod numerem 81 72 44 350.

Szanowni  Państwo ,

Z satysfakcją informujemy, że  21 grudnia 2016 roku   w Samodzielnym Publicznym Szpitalu  Klinicznym Nr 4 w Lublinie  w Klinice  Chirurgii  Ogólnej , Transplantacyjnej i Leczenia   Żywieniowego  UM w Lublinie zespół  lekarzy  pod  kierownictwem Pana Profesora  dr hab. n. med. Sławomira Rudzkiego  dokonał  500 przeszczepu  nerki.

Przeszczep  ten  był   jednocześnie  30  przeszczepioną  nerką   w SPSK Nr 4 w roku 2016.  

Ogółem w 2016  roku w SPSK Nr 4  dokonano  : 11 pobrań  od dawców zmarłych, 2 pobrania 

odbyły się Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie, 2 kolejne pobrania w Wojewódzkim  Szpitalu  Specjalistycznym  im. Papieża Jan Pawła II w Zamościu i 2 pobrania w Szpitalu Powiatowym w Kraśniku. W sumie odbyło się  17 pobrań od zmarłych dawców z województwa lubelskiego,   wśród których  10 to pobrania wielonarządowe. W ciągu  całego  minionego roku   zgłoszono  do Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie 26 potencjalnych  dawców, u których  stwierdzono  śmierć mózgu.  Otrzymano zgłoszenia między innymi  ze szpitala w Świdniku i Tomaszowie Lubelskim . Wśród  zgłoszonych przypadków w  9 nie  doszło do pobrania narządów , w  tym w 6 przypadkach rodzina zgłosiła  sprzeciw dawcy, w 3 przypadkach z powodów medycznych zdyskwalifikowano dawców od pobrania narządów.

W tym samym roku  dzięki współpracy pomiędzy Szpitalem Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz ośrodkiem transplantacyjnym w Łodzi  zostały przekazane   do Kliniki  Chirurgii  Ogólnej , Transplantacji i Leczenia Żywieniowego 3 nerki  do przeszczepu.  

W wyniku opisanych powyżej 17 pobrań pozyskano w województwie 33 nerki pobrane do przeszczepu (1 zmarły dawca posiadał tylko 1 nerkę ),

Szczegółowe liczby pobrań dotyczące nerek są następujące :

  • 4 nerki (od 2 dawców) – pobierał je i przeszczepiał  zespół chirurgów Szpitala MSWiA w Warszawie,
  • 1 nerka wraz z trzustką   przekazana  została do Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus  w Warszawie
  • 1 nerka została przekazana dla pacjenta do Szpitala Klinicznego im A. Mielęckiego   Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w  Katowicach.

W województwie lubelskim pobrano w roku 2016 także 7 serc w tym:  3 serca zostały pobrane do przeszczepu przez zespół kardiochirurgów z Instytutu Kardiologii z Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii w Warszawie (w Aninie), 4 serca zostały pobrane przez  zespół   chirurgów Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego SPSK 4 i przekazane w celu wypreparowania zastawek  (w tym 3 serca zostały przekazane do FRK Homograft  w Zabrzu i 1 serce do Banku Tkanek w Warszawie).

Bardzo ważną listą pobrań są pobrania wątroby zamykające się w 2016 liczbą 10 , z czego: 4 razy pobierał  wątrobę zespół chirurgów z Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby WUM przy ul. Banacha , 3 -krotnie pobierał zespół chirurgów ze Szpitala Klinicznego  Dzieciątka Jezus z Warszawy z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej WUM, 3 wątroby zostały pobrane przez zespół SPSK im. A. Mielęckiego ŚUM Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej w Katowicach.

Zespół  ze Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus, Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej WUM w Warszawie  w Warszawie  pobrał i przeszczepił też 1 trzustkę (pobraną wraz z nerką).

Zespół I Kliniki Chirurgii Ogólnej , Transplantacyjnej  i Leczenia  Żywieniowego SPSK Nr 4 w Lublinie oraz ośrodki przeszczepiające  inne narządy  składają  w imieniu  własnym i pacjentów , a także  ich rodzin serdeczne podziękowania za współpracę  wszystkim lekarzom , pielęgniarkom i innym osobom  zaangażowanym  w procedurę przygotowania dawców oraz pobierania  narządów.

loading...
loading...

Back to top

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika.