logo szpitala
POCZTA   logo bip

mpi   tuv2018   akredytacyja2018

Asseco BUSINESS SOLUTIONS przekazało szpitalowi specjalistyczny sprzęt medyczny

logo asseco business solutions W imieniu własnym oraz wszystkich pracowników Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie pragnę złożyć wyrazy podziękowania Szanownemu Panu Wojciechowi Barczentewiczowi Prezezowi Zarządu Asseco BUSINESS SOLUTION

Czytaj więcej-->

ZAPROSZENIE NA WEBINAR - LECZENIE GUZÓW MÓZGU SYSTEMEM TERAPII Nanotherm - DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ

webinar polski

webinar angielski

W związku z organizacją webinaru przez SPSK Nr4, firmę MagForce oraz fundację ALIVIA w dniu 8.06.2020 z okazji Swiatowego Dnia Guza Mózgu, dla pacjentów oraz zainteresowanych lekarzy zarówno z Polski jak i zagranicy, zapraszamy do rejestracji na to wydarzenie.

REJESTRACJA DLA JĘZYKA POLSKIEGO I ANGIELSKIEGO     >>>>>>>>

Pomoc proste

Tele-Poradnia Oddziału Onkologii Klinicznej i Chemioterapii SPSK4

Rejestracja do Poradni Onkologicznej (Tele-porady bez obecności pacjenta) pod numerem 81 72 44 350.

W dniu 22.09.2016r. w godzinach przedpołudniowych w Szpitalu prowadzona była akcja ratunkowa w związku z pożarem maszynowni dźwigów bloku M budynku głównego szpitala. Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. W wyniku pożaru doszczętnie zniszczone zostały pomieszczenia maszynowni 3 dźwigów, w tym dźwigu osobowego, łóżkowego i kuchennego, oraz pomieszczenia i instalacje znajdujące się bezpośrednio w sąsiedztwie miejsca objętego pożarem.

W momencie zdarzenia zadziałały prawidłowo wszystkie zabezpieczenia p-poż, a zastosowane zabezpieczenia, w tym drzwi odpornościowe oddzielające strefy, zdały egzamin. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym oraz sprawności służb technicznych i administracyjnych zagrożenie zostało zauważone i zgłoszone bardzo szybko, co pozwoliło na ograniczenie zasięgu, zagrożenia i strat do minimum. Fachowa wiedza i zaangażowanie służb szpitala pozwoliła dodatkowo na właściwą koordynację działań i szybkie przeprowadzenie akcji ratowniczej. Zaistniała sytuacja nie stanowiła bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia lub życia pacjentów, odwiedzających i pracowników, nie było konieczności ewakuacji oraz nikt nie został poszkodowany.

Akcję gaśniczą przeprowadziła Państwowa Straż Pożarna, która w dokumencie kończącym jej działania: Potwierdzenie przekazania terenu, obiektu lub mienia objętego działaniem ratowniczym, przekazała następujące zalecenia:

  • Nadzorowanie pogorzeliska.
  • Zakaz używania maszyn i urządzeń maszynowni oraz podłączania napięcia instalacji elektrycznej do czasu wykonania napraw przez uprawniony personel.

Po przekazaniu przez Straż Pożarną obiektu zebrał się roboczy zespół pracowników Szpitala, który ustalił działania jakie należy podjąć w celu eliminacji skutków zdarzenia.

Szpital niezwłocznie przystąpił do realizacji tych zadań i obecnie jest na etapie dokonywania dokładnych przeglądów i ocen uszkodzeń we współpracy ze specjalistycznymi firmami oraz wykonywania prac związanych z przywracaniem pierwotnych funkcjonalności pomieszczeń i urządzeń. Do dnia dzisiejszego udało się uruchomić większość instalacji. Pozostała jeszcze nieuruchomiona instalacja wentylacji na Oddziale Ortopedii i Traumatologii.

Największym problemem jest uruchomienie wspomnianych dźwigów, w przypadku których uległa całkowitemu zniszczeniu wspólna maszynownia. W związku z koniecznością odbudowy urządzeń maszynowni i niektórych elementów mechanicznych oraz systemu sterowania, które niestety produkowane są na indywidualne zamówienie, w tym skrzydle szpitala w okresie ok. 2-3 miesięcy będą utrudnienia komunikacyjne dla pacjentów, odwiedzających oraz dla personelu.

Za utrudnienia przepraszamy.

loading...
loading...

Back to top

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika.