logo szpitala
POCZTA   logo bip

mpi   tuv2018   akredytacyja2018

Asseco BUSINESS SOLUTIONS przekazało szpitalowi specjalistyczny sprzęt medyczny

logo asseco business solutions W imieniu własnym oraz wszystkich pracowników Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie pragnę złożyć wyrazy podziękowania Szanownemu Panu Wojciechowi Barczentewiczowi Prezezowi Zarządu Asseco BUSINESS SOLUTION

Czytaj więcej-->

ZAPROSZENIE NA WEBINAR - LECZENIE GUZÓW MÓZGU SYSTEMEM TERAPII Nanotherm - DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ

webinar polski

webinar angielski

W związku z organizacją webinaru przez SPSK Nr4, firmę MagForce oraz fundację ALIVIA w dniu 8.06.2020 z okazji Swiatowego Dnia Guza Mózgu, dla pacjentów oraz zainteresowanych lekarzy zarówno z Polski jak i zagranicy, zapraszamy do rejestracji na to wydarzenie.

REJESTRACJA DLA JĘZYKA POLSKIEGO I ANGIELSKIEGO     >>>>>>>>

Pomoc proste

Tele-Poradnia Oddziału Onkologii Klinicznej i Chemioterapii SPSK4

Rejestracja do Poradni Onkologicznej (Tele-porady bez obecności pacjenta) pod numerem 81 72 44 350.

W związku z organizacją przez Miasto Lublin oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie IV Lubelskich Dni Promujących Zdrowie w dniu 31.05.2016 r. w godzinach 14.00-19.00 Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 aktywnie uczestniczył w Rodzinnym Festynie Zdrowotnym na Placu im. Lecha Kaczyńskiego w Lublinie. W ramach akcji zachęcano mieszkańców Lublina do wykonywania bezpłatnych badań profilaktycznych i promowano dobre wzorce w zakresie potęgowania zdrowia. Organizowany Festyn Zdrowotny był okazją do poznania zasad zdrowego stylu życia oraz okazją do pogłębiania wiedzy na temat chorób cywilizacyjnych takich jak nadwaga, otyłość czy cukrzyca.

Pracownicy Działu Żywienia przedstawili najnowszą Piramidę Zdrowia. Dietetycy oraz studentki kierunku Dietetyka propagowali ciemne pieczywa, napoje mleczne i fermentowane (jogurt naturalny, kefir). Odbyła się też degustacja potraw z grubych kasz (pęczak i kasza gryczana – propozycje dań i przekąski dla dzieci), degustacja sezonowych surówek i owoców. Udzielano porad dietetycznych i rozdawano ulotki dotyczące diet redukcyjnych. W czasie akcji wydano ponad 600 porcji zestawów i produktów dietetycznych.

Pielęgniarki dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem, udzielały porad i wskazówek, wyjaśniały wątpliwości. Wykonywały również pomiary stężenia cholesterolu we krwi - przebadano 110 osób; pomiary stężenia glukozy we krwi - przebadano – 130 osób; pomiary ciśnienia tętniczego- przebadano 80 osób. Porady dotyczyły profilaktyki nadwagi i otyłości oraz nadciśnienia, hipercholesterolemii i cukrzycy. Wydawano dzienniczki samokontroli ciśnienia tętniczego i glukozy, rozdawano ulotki o charakterze prozdrowotnym na temat zjawisk chorobowych najczęściej występujących w społeczeństwie.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, przychodziły całe rodziny, seniorzy i dzieci. Nasze stoiska odwiedziło ok. 1000 osób. Problematyka porad była bardzo różnorodna, zebraliśmy bardzo dobre opinie a wspólne działanie na rzecz lubelskiej społeczności dało dużo satysfakcji.

loading...
loading...

Back to top

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika.