Separator witryny

Jesteś tutaj:

Badania radioizotopowe


KONTAKT

Zakład Radiologii i Medycyny Nuklearnej
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie
ul. Jaczewskiego 8c
20-950 Lublin
rejestracja pacjentów: 81-724-43-87  lub  81-72-44-121
sekretariat: tel./fax 81-72-44-339
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Budynet PET/CT
Lekarze:
  • dr hab.n.med. Beata Chrapko (kierownik)
  • dr n.med. Renata Gołębiewska
  • dr n.med. Jolanta Kijek
  • dr n.med. Anna Nocuń
  • lek.med. Magdalena Wolska-Nowakowska
  • lek.med. Andrzej Gawlik
Rezydenci:
  • lek. med. Marcin Pachowicz
 
W ramach realizacji projektu pt.: „Przebudowa Centrum Innowacyjnych Technologii Nanobiomedycnych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie” w 2012 r. powstał nowoczesny zakład medycyny nuklearnej, wyposażony w aparaturę diagnostyczną zakupioną za środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 Osi Priorytetowej I Nowoczesna Gospodarka Działania 1.3 Wspieranie Innowacji. ( Informacja o zakładzie ).
 
Do specjalnie zaprojektowanego budynku dla potrzeb medycyny nuklearnej przy ul. Jaczewskiego 8c zostały zakupione urządzenia do diagnostyki obrazowej: PET/CT oraz SPECT/CT wraz z aparaturą pomocniczą i systemem komputerowym do gromadzenia i opracowywania badań.
 
Dostawcę aparatury diagnostycznej - Firmę SIEMENS sp. z o.o. Healthcare, wyłoniono na drodze przetargu nieograniczonego. Budowę ośrodka dla potrzeb instalacji aparatury finansował Uniwersytet Medyczny w Lublinie, zaś wykonawcą budynku wyłonionym w przetargu było konsorcium: Przedsiębiorstwo Budowlane "WALTED" Waldemar Kabała, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "WAMACO" Sp. z o.o.
 
Informacje dla lekarzy kierujących

Badania PET/CT

Badanie jest refundowane przez NFZ w ściśle określonych wskazaniach, które są umieszczone na drugiej stronie skierowania. Prosimy o dokładne wypełnienie skierowania, zaznaczenie na drugiej stronie skierowania wskazania, złożenie podpisu oraz wysłanie tego skierowania faxem do Zakładu .
 
Jest bardzo ważne aby zachować odstęp czasowy od pewnych procedur np.: 1 tydzień od biopsji, 6 tygodnie od zabiegu operacyjnego, 4-6 tygodni od chemioterapii i 3-6 miesięcy od radioterapii.
 
Co pacjent powinien wiedzieć jadąc na badanie?
Osoba udającą się na badanie jak zwykle w takich wypadkach powinna zabrać ze sobą dokumentację medyczną. 24 godziny wcześniej nie powinna wykonywać ćwiczeń fizycznych, pić alkoholu i napojów zawierających kofeinę. Na 6 godzin przed badaniem chory powinien być na czczo oraz nie używać gumy do żucia. Przed przybyciem należy wypić około 1 litr czystej niegazowanej wody mineralnej oraz przynieść ze sobą 1 litr wody mineralnej niegazowanej. Z uwagi na promieniowanie nie należy przyprowadzać ze sobą dzieci, kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Pozostałe badania izotopowe

Badania scyntygraficzne wykonywane są na podstawie skierowania wypełnionego przez lekarza kierującego. Formularze skierowań dostępne są poniżej (format PDF):
1. Skierowanie na badanie radioimmunologiczne.pdf
2. Skierowanie na badanie izotopowe ogólne.pdf
3. Skierowanie na badanie izotopowe serca.pdf
4. Skierowanie na badanie izotopowe tarczycy.pdf
5. Skierowanie na badanie izotopowe nerek.pdf
6. Skierowanie na badanie izotopowe kości.pdf

 

Informacja o rodzajach badań wykonywanych w Zakładzie (obowiązuje od 1.01.2012 r) (format PDF):badania_pet.pdf

MAPA DOJAZDU DO ZAKŁADU